ZAGREB I SPLIT U OBJE SU KONKURENCIJE U FINALU FUTSALA

Futsal natjecanje na ovogodišnjim UniSport Finals-ima pružilo nam je, kao i uvijek, zanimljive mečeve muške konkurencije, dominaciju ženskih ekipa i napeto iščekivanje finalnih utakmica.

Polufinalne utakmice ženskog futsala okončale su s dvije izuzetno visoke i očekivane pobjede. Sedmerostruke braniteljice naslova iz Zagreba otvorile su turnir te pobijedile Sveučilište u Zadru. U prvom poluvremenu zabile su devet, a u drugom čak 10 golova, a utakmicu završile bez primljenog pogotka.

Bez primljenog pogotka odigrale su danas i djevojke Sveučilišta u Splitu, s nakon ‘kiše golova’ kroz cijelu utakmicu na kraju su se zadržale na 23 pogotka u mreži. Ove dvije ekipe sučelit će se u finalu 19. Srpnja s početkom u 11h, dok će se prije toga odigrati utakmica za treće mjesto.

“Zadovoljni smo svojom utakmicom, što pokazuje i naš visok rezultat od 19:0. Dobro smo odradili utakmicu i rasporedili snage te smo spremni isto napraviti i na sutrašnjem finalu. Inače sve uživamo igrati pravi futsal i zbog toga jedva čekamo sutra, pogotovo jer imamo dostojnog protivnika koji je željan protivnika i koji je isto visokim rezultatom danas porazio svog protivnika. Danas smo pokazali smo za što smo se spremali, sedmerostruke smo prvakinje, želimo da sutra bude i osmi i da ispišemo povijest na taj način”, podijelila je Marija Žagar, predstavnica zagrebačkog sveučilišta.

Futsal nadmetanja pratiti možete na našem YouTube kanalu, a rezultate prethodnog dana pogledajte na rezultatima.

Četiri muške futsal ekipe pokazali su da na UniSport završnici pripadaju s razlogom. Sveučilište u Zagrebu, također branitelji prošlogodišnjeg sveučilišnog naslova, igrali su protiv Sveučilišta u Dubrovniku te osigurali nastup u finalu. Iako je razlog bio 5:1 za Zagreb, to možda ne otkriva sve što se događalo na utakmici. Obje ekipe krenule su u utakmicu vrlo ofenzivno, a ekipa Zagreba prva je postigla pogodak. Do poluvremena su stalnim pritiskom i dobrom igrom Dubrovčani uspjeli izjednačiti i to tik pred kraj prvog poluvremena. U drugom su poluvremenu Zagrepčani iskoristili svoju malu ‘prednost’ u vidu prvoligaša koje imaju u svojim redovima te zabijaju za vodstvo 2:1, a nedugo zatim je uslijedio prvi od dva crvena kartona dubrovačke momčadi koji ih je stavio u nepovoljan položaj. Uspjeli su se neko vrijeme obraniti s igračem manje, a nakon što su primili treći gol kreću igrati s vratarom-igračem što ih je koštalo još preostala dva gola.

Drugo polufinale ponudilo je sjajan susret Sveučilišta u Splitu i Visoke škole Bernays, prve ekipe sastavljene mahom od igrača AFCU-a, a druge sastavljene od poprilično jakih futsal imena uključujući i trenutnih prvaka države.

Rapsodija pogodataka krenula je već u prvom poluvremenu, a prva je povela ekipa Splita na svom domaćem terenu. Studenti Bernaysa brzo reagiraju i okreću na 3:1 te se činilo da će ‘slomiti’ utakmicu, no opet je proradio splitski dišpet koji je utakmicu preokrenuo i pobijedio s 5:4. Sve ovo događalo se tek u prvom poluvremenu. Iako s manje golova u drugom, i dalje se igrala črvsta igra te se samo gledalo tko će prvi popustiti s koncetracijom. Bolje su se snašli momci iz Splita, poveli s 7:5, dok je Bernays uspio odgovorit samo s još jednim pogotkom iz kuta.

Dojmove s utakmice prenio je igrač Sveučilišta u Splitu, Božo Sučić:

“Mislim da su u utakmici mogli uživati svi s obzirom da je samo u prvom poluvremenu postignuto čak 9 golova. Jako se puno griješilo na obje strane te smatram da je utakmicu ponajviše presudila naša borbenost i želja za pobjedom na domaćem terenu. Ključni trenutak je bio brzi povratak u utakmicu nakon što smo primili brza tri pogotka pri vodstvu od 1:0. Iduće igamo protiv Sveučilišta u Zagrebu, branitelja naslova i jedne vrlo dobre ekipe, koja nas je pobjedila u Osijeku prije otprilike mjesec dana, ali smatram da smo tada svi kolektivno podbacili i da nismo bili ni blizu naše razine. Sutra će biti sasvim druga priča, igramo na Gripama i dat ćemo sve od sebe da nakon dugo vremena Sveučilište u Splitu ponovno osvoji titulu nacionalnog sveučilišnog prvaka.“

Sveučilište u Zagrebu i Sveučilište u Splitu susrest će se u finalnoj utakmici 19. srpnja od 17h, dok će se prije toga igrati utakmica za treće mjesto.

Pozivamo vas da s nama uživate u UniSport Futsal čaroliji preko našeg YouTube kanala - UniSport Tv.