4. FISU AKADEMIJA ZA VOLONTERE LIDERE

FISU Akademija za volontere lidere (FVLA) provodi se već 4. godinu zaredom u organizaciji  Svjetske sveučilišne sportske federacije (FISU), a Hrvatski akademski sportski savez (HASS) od početka podržava i prati razvoj ovog projekta te svake godine predstavnik HASS sudjeluje u radu Akademije. Cilj održavanja projekta jest osnažiti volontersku zajednicu i razviti platformu na kojoj će mladiti dobiti priliku upoznati se s drugim volonterskim programima u sportu i predstaviti najbolju praksu iz svoje države.

Ovogodišnja predstavnica Zrinka Vuković upoznala nas je sa svojim iskustvom:

„Zbog epidemije COVID-19 koja je zaustavila svijet, ove godine se FVLA održao online. Prvi sastanak održao se 22. i 23. lipnja gdje je sudjelovalo 237 sudionika. Ovaj  lipanjski susret bio je uvodnog karaktera, a glavne online sjednice FVLA-a za 2020. godinu održat će se u rujnu ove godine. Moderator uvodnih predavanja, Mikhail  Vanyushin predstavio nam je organizaciju FISU i glavne projekte, a očekivano najviše pitanja je bilo vezano uz organizaciju prošlih i budućih Univerzijada FISU-a. U  drugom  dijelu bili smo podijeljeni u grupe od 10-ak sudionika gdje smo se više upoznali i prezentirali naše dosadašnje volontersko iskustvo u studentskom sportu.

Drago mi je da FISU odlučio Akademiju održati online kako bismo mogli sudjelovati i veselim se sastancima u rujnu.“