UniSport Šah: Riječani u Rovinju glavni favoriti za najsjajnija odličja

Šahisti su svoje mjesto u Rovinju potvrdili u travnju kada je u Varaždinu održan UniSport Play. Najjači među sudionicima bili su šahisti Sveučilišta u Rijeci koji su osvojili prvo mjesto i u ženskoj i u muškoj kategoriji.
Uz riječke studente, šahovskom turniru prisustvovat će i studentice i studenti sa Sveučilišta u Zadru te studentice i studenti Tehničkog veleučilišta u Zagrebu.

Šahisti svoj nastup na UniSport Finals-u čekaju do subote. Turnir započinje u ranim jutarnjim satima (9:30 h) u Villas Rubinu.

Riječani u Rovinj stižu kao prvi favoriti za zlatna odličja, a u prilog tome ide i činjenica kako ove godine na završnici neće biti prošlogodišnji osvajači turnira, šahisti i šahistice Sveučilišta u Zagrebu.