VERN i "futsal žene ZG" do futsal zlata!

Veleučilište VERN slavilo je u futsal prvenstvu okrunivši se titulom prvaka UniSport Futsal lige za ak. god. 2016./2017. te time ostvario pravo za nastupom na Europskim sveučilišnim igrama koje će se 2018. održati u portugalskoj Coimbri. U uzbudljivom finalu, koje je bilo dostupno u prijenosu uživo putem našeg YouTube i Facebook kanala, Vernovci su pobijedili ekipu Veleučilišta Lavoslav Ružička iz Vukovara, kojoj je ovo prvi nastup na finalsima te koja je suprotno svim očekivanjima u trenutku kvalifikacija za Ligu, završila turnir na visokom drugom mjestu ispred tradicionalno favoriziranih ekipa. U srazu za treće mjesto našli su se stari futsal znalci, Sveučilište u Zagrebu i Sveučilište u Splitu, a, na ovogodišnjim Finalsima, Splićani su bili s(p)retniji te su zato slavili 2:7 okitivši se brončanom medaljom.

U ženskoj konkurenciji „Futsal žene“, odnosno ekipa Sveučilišta u Zagrebu, okitile su se zlatom do kojeg su došli uvjerljivom pobjedom nad Splićankama od 9:1. Sveučilište u Osijeku je tijesno slavilo nad Rijeko, osvojivši broncu s jednim golom razlike.