Zagrepčanke i Dubrovčani zlatni u tenisu

Danas su se na teniskim terenima za medalje borile studentice iz Zagreba, Rijeke, Osijeka i Zaprešića. Prvi polufinalni susret odigran je između Sveučilišta u Zagrebu i Sveučilišta u Rijeci. U sva tri seta bolje su bile Zagrepčanke za koje su igrale Ivona Čudina i Kira Hajčić. S druge strane mreže igrale su Ana Paškvan i Marta Despotović. Studentice Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku i Veleučilišta Baltazar iz Zaprešića igrale su drugi polufinalni meč. Reketi Osijeka, Iva Buljan i Matea Matković nisu mogle protiv tenisačica iz Zaprešića, Faber i Bumbak. Meč je završen rezultatom 1:2 u korist Veleučilišta Baltazar. Nakon poraza od Zagreba, riječke tenisačice uspjele su osvojiti sva tri seta u meču za treće mjesto kojeg su igrale protiv Osječanki. Finalni meč su otvorile Ivona Čudina i Marija Bumbak, a set je pripao Bumbak i zagrebačkom Sveučilištu (9:0). Drugi set su igrale Kira Hajčić i Tea Faber koja je uspjela osvojiti set za Baltazar (3:9). U zadnjem i odlučujućem setu uspješniji je bio zagrebački par (9:1). Konačan rezultat finala od 2:1 donio je zlato za Zagreb.

Prvi muški polufinalni susret odigrali su tenisači Sveučilišta u Rijeci i Sveučilišta u Dubrovniku. Jakov Šeparović i Nikola Mihaljević su s 3:0 pobijedili Mirena Zaverskog i Franka Antića. U polufinalu VERN-a i TVZ-a pobjedu su ostvarili studenti VERN-a (1:2).Za VERN su igrali Luka Zubčić i Branko Lončarević, a za TVZ Libor Hrestak i Tin Antonić. Nakon odigranih polufinala, broncom su se okitili tenisači TVZ-a. Riječani nisu uspjeli uzeti nijedan set te su Antonić i Hrestak zasluženi uzeli medalju. Reprizu dobrog tenisa iz polufinala ponovno su i u finalu pokazali Dubrovčani te su s tri dobivena seta osvojili prvo mjesto ispred VERN-a.