Održan festival sporta i aktivizma

U sklopu Unisport Finalsa 2017., ispred zgrade Gradskog poglavarstva grada Biograda na moru u subotu je održan Festival sporta i aktivizma. Ideja Festivala bila je približiti građanima Biograda i njihovim gostima studentske projekte te istaknuti važnost sporta i aktivizma. Tako su svi koje su posjetili ovo događanje imali priliku vidjeti kako izgleda bolid formule i motor koje izrađuju studenti "Riteh Racing Teama" iz Rijeke i Udruge primjenjenog strojarstva iz Splita. Tvrtka "Generator" iz Delnica omogućila je svim zainteresiranima analizu tehnike trčanja uz pomoć najnovije tehnologije, a studenti iz udruge "NeuroSplit" besplatno su mjerili tlak i razinu šećera u krvi. Uz to, održana je i promocija Europskog rukometnog prvenstva kojemu je Hrvatska domaćin sljedeće godine, a najmlađi su imali priliku družiti se s maskotom prvenstva psom tornjakom i maskotom prošlogodišnjih Europskih sveučilišnih igara Hrkijem.