UniSport H2O - vodeni spektakl u RIjeci

Riječki bazeni Kantrida će u subotu 26. i nedjelju 27. studenoga biti domaćin nacionalnog studentskog prvenstva u vaterpolu i plivanju – UniSport H2O, koji će okupiti 200-njak natjecatelja s nekoliko hrvatskih sveučilišta i veleučilišta. Nakon velikih uspjeha naših ekipa polučenim na ljetos održanim Europskim sveučilišnim igrama, UniSport H2O će biti idealna prilika za potvrdu stupnja spremnosti i obranu osvojenih odličja. Kao najveći vaterpolo favoriti nameću se domaćini, ekipa Sveučilišta u Rijeci, koja je na Igrama osvojila zlatnu medalju, a u borbi do još jednog zlata će se sučeliti s reprezentacijama Sveučilišta u Splitu, Sveučilišta J.J. Strossmayera iz Osijeka te Tehničkog veleučilišta Zagreb. Utakmice će se odvijati tijekom dva dana kroz tri kola, dok će turnir u subotu u 17:00h otvoriti ekipe Sveučilišta u Splitu i Tehničkog veleučilišta Zagreb. Utakmice drugog i trećeg kola održavat će se sutradan između 9 i 12 sati.

Plivački će dio natjecanja tradicionalno okupiti velik broj ekipa pa će se tako na njemu nadmetati Sveučilište u Rijeci, Tehničko veleučilište Zagreb, Sveučilište J.J. Strossmayera u Osijeku, Sveučilište u Zagrebu, Sveučilište u Splitu, Sveučilište J. Dobrile u Puli, Sveučilište Sjever, Veleučilište u Slavonskom Brodu te Veleučilište L. Ružičke u Vukovaru. Plivači će se za titulu najboljeg nadmetati od 10:30 i 13 sati, kada će se održati i svečana ceremonija dodjeljivanja odličja.