Zagreb uvjerljiv u futsalu - i muška i ženska konkurencija ide u finale

Finale ženskog futsala izborile su ekipe Sveučilišta u Zagrebu i Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku. Od muških ekipa za zlato će se boriti futsalovci Veleučilišta Baltazar i Sveučilišta u Zagrebu.

U finale ženskog futsala plasirale su se igračice Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku i Sveučilišta u Zagrebu uvjerljivim pobjedama protiv Riječanki i Zadranki. Osijek je svladao Rijeku rezultatom 7:1, dok su Zagrepčanke doslovno potopile igračice Zadra s rekordnih 15:0. Borba za broncu tako će se voditi između djevojaka iz Rijeke i Zadra.

U futsalu kod muškaraca u finale su zasluženo prošle ekipe Veleučilišta Baltazar i Sveučilišta u Zagrebu. Baltazar je s rezultatom 5:4 svladao Split, dok su igrači futsala iz Zagreba uvjerljivo pobijedili Zadrane 5:0. Igrači Splita i Zadra odmjerit će snage u utakmici za treće mjesto.

Kapetanica Osijeka Marija Žeželj nakon pobjede nad Riječankama imala je samo riječi hvale za svoju ekipu. „Ja sam presretna i ponosna sam na svoje suigračice. Prvi puta u povijesti imale smo priliku da uđemo u finale i iskoristile smo je. U finale idemo samo opušteno i sa srcem.“

U drugoj polufinalnoj utakmici između djevojaka Zagreba i Zadra situacija je bila jasna. Zagrepčanke su odmah preuzele kormilo, ne dozvolivši ekipi iz Zadra da postignu ijedan pogodak. Trener ženske ekipe Sveučilišta u Zagrebu Jakov Ungarov zadovoljan je igrom svoje momčadi.

„Na kraju je utakmica završila rezultatski dosta uvjerljivo, ali više sam zadovoljan načinom do kojeg smo došli do rezultata. Na samo natjecanje smo se postavili kao favoriti, protekle dvije godine bili smo prvaci i očekujem da ćemo taj niz nastaviti i ove godine. Osječanke su se pokazale u vrlo dobrom svjetlu i bit će nam sigurno puno teže nego danas. Ipak se nadam da ćemo uspjeti ovaj intenzitet i nivo igre sačuvati za sutra i odnijeti pobjedu.“

Iako je utakmica između Veleučilišta Baltazar i Sveučilišta u Splitu bila napeta i neizvjesna, na kraju su pobjedu ipak odnijeli dečki iz Zaprešića. Najbolji strijelac utakmice bio je Nikola Novosel, s ukupno postignuta tri gola, dok je za igrača utakmice proglašen Ivan Obšivać. „Prvo smo bili sretni što smo uopće došli u završnicu. Znali smo da će biti teško. Dečki iz Splita su pokazali da su kvalitetni, ali mislim da smo mi svojim zalaganjem i trudom zasluženo u finalu“, rekao je Ivan.

U drugoj utakmici muških okršaja vodila se gotova borba. Od samog početka dominirali su Zagrepčani, a završni rezultat 5:0 samo je potvrdio njihov status favorita. S ukupno dva postignuta gola igrač utakmice Zagreb-Zadar bio je Mario Pintar. Dvostruki strijelac je zadovoljan igrom koju su pokazali on i njegovi suigrači te vjeruje u osvajanje prvog mjesta. „Ušli smo u utakmicu pomalo nervozno i slabo, nismo otvoriti kako smo htjeli. Nasreću nismo primili nijedan gol nego smo zabijali jedan po jedan i na kraju osigurali finale. Nadam se da ćemo sutra pobijediti. Zapravo, siguran sam u našu pobjedu.“