Poluzavršnica UniSportHR Košarke u skupini SJEVER, odigrana je 15. i 16. ožujka u Zagrebu, a okupila je ekipe Sveučilišta u Zagrebu, Sveučilišta J.J.Strossmayera u Osijeku, Veleučilišta VERN' te Veleučilišta L.R. u Vukovaru

UTAKMICA br. 1:

VERN – VELEUČILIŠTE VUKOVAR  80:45 (22:8; 20:4; 19:16; 19:17)

VERN: Raič 7; Kordić 9; Garvanović 17; Kljajić 8; Abramović 3; Šimović 13; Grgić 5; Devčić M. 4; Vuković 5; Beranek 3; Levanić 4; Devčić B. 2

VUKOVAR:  Bosić 11; Knežević 9;  Rajšić 15; Radijčić 2; Kapović 6; Duspara 2

Vern je suvereno otvorio utakmicu te Vukovarcima dozvolio tek po 8 poena u prvoj, odnosno 4 u drugoj četvrtini za +30 na poluvremenu.Druge su dvije četvrtine odigrane u “nižoj brzini” te je Vukovar u obje bio u egalu – 19:16 I 19:17.U konačnici, sigurna pobjeda Verna koga je predvodio Garvanović sa 17 poena dok je  Vukovar predvodio Rajšić sa 15 poena.

UTAKMICA br. 2:

SVEUČILIŠTE ZAGREB – SVEUČILIŠTE OSIJEK  74:37 (16:6; 10:12; 25:11; 23:8)

ZAGREB: Garafolić 24; Gazić 11; Maljić 6; Čubrić 3; Čulek 9; Škara 11; Gril 2; Levanić 4; Atelj 4

OSIJEK: Blažević D. 2; Blažević Z. 4; Primorac 3; Štefanović 7; Novaković 10; Radojčić 7; Bagarić 2; Šarić 2

Za razliku od kolega sa istoka, Vukovara, Osječani su odigrali vrlo korektne prve dvije četvrtine te na poluvremenu zaostajali 8 poena.No, tu priča staje po njih, jer je nastavak utakmice pripao Zagrebu koji je zadnje dvije četvrtine dobio ukupno 48:19.Čista pobjeda Zagrepčana koji su stigli dati priliku svim igračima da osjete utakmicu.Predvodio ih je sjajni kapetan Garafolić sa 24 poena, dok je kod podjednakih Osječana “odskakao” Novaković sa 10 poena.

16.3.

UTAKMICA br. 3:

VERN – SVEUČILIŠTE ZAGREB  50:57 (9:21; 12:1; 12:15; 16:20)

VERN: Raič 5; Kordić 19; Garvanović 4; Kljajić 7; Abramović 4; Šimović 9; Grgić 2

ZAGREB: Garafolić 16; Gazić 5; Maljić 8; Čubrić 8; Čulek 7; Škara 7; Tušek 6

U utakmici koja je, prema dotad viđenom, odlučivala o prvom mjestu, Zagreb je furiozno odigrao prvu četvrtinu, dok je Vern na sličan način odgovorio u drugoj, pa je poluvrijeme donijelo egal.Druge dvije četvrtine odigrane su izjednačeno, ali se u tvrdoj utakmici i fajterskoj igri bolje snašao Zagreb te u konačnici slavio u ovoj utakmici.Kordić kod Verna sa 19 i Garafolić sa 16 kod Zagreba najistaknutiji su pojedinci ovog susreta.

UTAKMICA br. 4:

VELEUČILIŠTE VUKOVAR – SVEUČILIŠTE OSIJEK  61:56 (3:22; 21:17; 15:11; 22:6)

VUKOVAR:  Bosić 14; Knežević 11;  Rajšić 11; Radojčić 1; Kapović 12; Mitić 5; Mijatović 7

OSIJEK: Blažević D. 4; Blažević Z. 2; Primorac 4; Štefanović 3; Novaković 8; Radojčić 2; Lovretić 8; Šarić 25

Znanci sa istoka zemlje pokazali su svu draž ove igre.Nakon prve četvrtine I dominantne igre Osječana mnogi su vjerovali kako je utakmica gotova.Mnogi osim igrača Dražena Pejića koji su konsolidirali redove I zaostatak na poluvreme nu sveli na podnošljivih -15.U drugom poluvremenu igrala je samo jedna ekipa, ona Vukovara.Briljantnom završnicom u 4. četvrtini do nogu su potukli indisponirane i neprepoznatljive Osječane.Kod Osijeka je odličnu partiju pružio Šarić sa 25 poena dok je Vukovar tradicionalno predvodio Bosić sa 14.

UTAKMICA br. 5:

SVEUČILIŠTE OSIJEK - VERN 44:76 (11:18; 16:13; 8:28; 9:17)

OSIJEK: Blažević D. 3; Blažević Z. 6; Primorac 11;  Novaković 6; Radojčić 2; Lovretić 8; Šarić 6; Andrić 2

VERN: Raič 8; Kordić 9; Kljajić 8; Abramović 7; Šimović 18; Grgić 5; Beranek 4; Devčić B. 9; Devčić M. 2; Levanić 6

Ono što je specifično u svim nastupima Osijeka, dalo se vidjeti I u ovoj utakmici.Dok ima snage, u stanju su pristojno parirati svakoj ekipi.Kada se to izgubi, nastupa pad.Prvo je poluvrijeme proteklo u egalu, dok je drugo označio pad snage i dominaciju VERN-a.U konačnici + 32 za drugo mjesto na Sjeveru za Zagrepčane, a najlošiji skor u povijesti za Osijek – tek 4. mjesto na sjeveru.Iz sivila Osječana iskočio je Primorac sa 11 poena, dok je kod VERN-a “poludio” Šimović sa 18.

UTAKMICA br. 6:

SVEUČILIŠTE ZAGREB – VELEUČILIŠTE VUKOVAR 70:47 (21:13; 15:18; 16:9; 18:7)

ZAGREB:  Gazić 9; Maljić 8; Čubrić 19; Čulek 3; Levanić 18; Atelj 7; Tušek 6

VUKOVAR:  Bosić 13; Knežević 3;  Rajšić 9;  Kapović 12; Mitić 6; Mijatović 2; Smojvir 2

Sve što je rečeno glede snage u utakmici Osijeka i Verna, primjenjivo je i ovdje.Vukovarci su padom snage ubilježili  u konačnici uvjerljiv poraz od Zagreba, koji je, ruku na srce, kontrolirao čitav susret.No, to ne umanjuje povijesni uspjeh vukovarskih košarkaša – 3. mjesto na sjeveru za igrače Dražena Pejića.