Raste broj volontera na ESI 2016

U razdoblju od 5. do 18. listopada obavljeni su prvi intervjui s preko 200 osoba koje su se prijavile za volontiranje na Europskim sveučilišnim igrama Zagreb – Rijeka 2016. Razgovore je putem Skypea vodio Odbor za volontere ESI 2016, a zainteresiranih – osim iz Hrvatske – ima iz svih krajeva svijeta.

Tako će iduće ljeto ulicama Rijeke i Zagreba prolaziti volonteri iz Poljske, Meksika, Španjolske, Turske, Nizozemske, Švedske, Azerbajdžana, Italije, Rusije, Gruzije, Mađarske te zemalja iz regije. Prijave za volontiranje otvorene su do 1. travnja 2016., a drugi krug razgovora predviđen je za razdoblje od 9. do 19. studenog. Za sada ima gotovo 400 prijavljenih volontera, što je dobar pokazatelj u ostvarivanju cilja od gotovo 2 tisuće volontera na Igrama iduće godine.

Prijave je moguće obaviti na: www.eug2016.com