"Semper Primus" pripao Splićanima i Zagrepčankama

U organizaciji UniSport Dubrovnika 24. listopada u Luci Gruž održano je 16. izdanje međunarodne veslačke regate "Semper primus", koje je okupilo 11 sveučilišnih te 3 veteranske ekipe.

U muškoj konkurenciji na stazi duljine 1201m, zlatom se okitila ekipa Sveučilišta u Splitu, koja je s vremenom 2:22:86 u cilj ušla ispred Veleučilišta u Vukovaru (2:28:24) te Agronomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu (2:32:37). Četvrto je mjesto zauzela domaća ekipa Sveučilišta u Dubrovniku (2:38:66) ispred zagrebačkog Fakulteta strojarstva i brodogradnje.

Ženska je konkurencija donijela jednu ekipu više pa se između njih šest kao najuspješnija pokazala ekipa Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu (3:08:42), dok su srebro uzele studentice Sveučilišta u Splitu (3:11:52). Treće mjesto pripalo je gošćama iz Poljske, sa Sveučilišta u Wroclawu (3:14:24), dok su posljednja tri mjesta zauzele ekipe Agronomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu (3:45:21), Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu (3:52:15) te Učiteljskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu (4:08:25)

U konkurenciji veterana zlatom se okitila ekipa grada Dubrovnika (2:53:64) ispred srebrne ekipe Zagreba (2:56:86) te brončanih Metkovčana (2:58:34).

Međunarodnu veslačku regatu "Semper Primus" suorganizirali su Sveučilište u Dubrovniku, Studentski centar Dubrovnik, Hrvatski akademski sportski savez, Sveučilišni sportski savez Dubrovnika, Hrvatski veslački savez, Veslački savez Zagreba, Veslački savez Dalmacije te Veslački klub Neptun. Događaj je dodatno uveselila maskota Europskih sveučilišnih igara Zagreb - Rijeka 2016., hrčak Hrki, koji se po prvi puta okušao i u veslanju.