Brigita Matić peta u kategoriji -78 kg

Od hrvatskih predstavnica, svoj nastup na judo turniru u sklopu 28. Ljetne univerzijade, koja se održava u Gwangjuu, prva je imala devetnaestogodišnja Brigita Matić sa Sveučilišta u Splitu u kategoriji -78kg. U borbi za treće mjesto izgubila je od Njemice Zeich Maiche te svoj nastup završila na petom mjestu (ukupan poredak dostupan ovdje).

Do borbe s Zeich, došla je nakon pobjede nad Indijkom Vinitom Vinita u osmini finala, dok je u četvrtfinalu nadmoćnija bila južnokoreanka Yujin Park. Ipak, Matić je borbu za medalju izborila kroz repechage u kojem je slavila nad Kazahstankom Zarinom Raifovom te u finalu repechagea nad predstavnicom Mongolije, Munkhts Otgon. Iako je u borbi za broncu pobijedila je Zeich, to ni najmanje ne umanjuje vrijednost ovog nastupa i uloženog truda te obećava kako ćemo u budućnosti od Brigite Matić vidjeti još mnogo dobrih nastupa.

Sutra nas očekuju borbe Ane Kokeze, također studentice Sveučilišta u Splitu, koja nastupa u kategoriji -63 kg