Studentice Sveučilišta u Zagrebu & studenti Bernaysa sveučilišni futsal prvaci

Uvijek vrući i zanimljivi futsal parketi i ove godine ponudili su fantastične dvoboje i borbu za prestižnu titulu najboljih hrvatskih studentskih ekipa. Pehare najboljih podignule su ekipe Sveučilišta u Zagrebu u ženskoj te Edward Bernays Visoka škola za komunikacijski menadžment u muškoj konkurenciji.

Utakmica za najsjajnije odličje u ženskoj konkurenciji, uvjerljivo je pripala studenticama Sveučilišta u Zagrebu koje su slavile protiv Sveučilišta u Splitu s 3:0. Sigurno je to slavlje koje je donijelo odgovor na pitanje tko trenutno dominira u ženskom sveučilišnom futsalu.

Nadalje, zadnji trenuci utakmice za broncu u ženskoj konkurenciji, donijeli su pobjedu Sveučilištu u Zadru protiv Veleučilišta Lavoslava Ružičke u Vukovaru. Rano početno vodstvo koje je već u 4. minuti iznosilo 0:2 pripalo je Vukovarkama. Zadranke brzo poravnavaju rezultat, ali ne zadugo jer vukovarska ekipa odlazi na 2:3, a već u 13. minuti bilježimo novo izjednačenje 3:3. Nakon toga, prvi put u vodstvo prelaze Zadranke i povećavaju ga na 5:3 u 34. minuti. Do kraja utakmice vidjeli smo još po jedan zgoditak na svakoj strani, odnosno konačnih 6:4 za Zadranke i bronca ide na jug Hrvatske.

Finale kakvog se ne bi posramile ni profesionalne futsal momčadi, odigrali su studenti Visoke škole Edwarda Bernaysa i Sveučilišta u Osijeku. Žestok ritam s čvrstim obranama obilježio je cijelu utakmicu u kojoj su prvi pogodak u 10. minuti zabili Zagrepčani. Četrdeset sekundi prije kraja prvog poluvremena, Osječani poravnavaju rezultat na 1:1, ali na predah se ipak odlazi s 2:1 u korist Bernaysa. U 30. minuti već je 3:1, no nedugo nakon, Osječani smanjuju na 3:2. Da bi pokazali dominaciju na terenu, poentirali su brzo Zagrepčani i na semaforu je 4:2. Ponovno smanjuje Osijek na 4:3, ali s dva zgoditka u završnici, slavlje ide na stranu Edwarda Bernaysa i konačnih 6:3.

U utakmici za treće mjesto, sučelili su dobro znani rivali: Sveučilište u Splitu i Sveučilište u Zagrebu. Bronca na kraju ide sa Zagrepčanima koji su slavili s rezultatom 4:2. Bila je to napeta i neizvjesna utakmica kako i priliči borbi ovih momčadi. Sve do 38. minute, Zagrepčani su imali minimalnu prednost, no pogotkom Ante Crnjca, utakmica je otišla u produžetke. Tu su se pak, bolje snašli igrači iz metropole te s konačnih 4:2 uzeli broncu.

Čestitamo prvakinjama i prvacima, ali i ostalim natjecateljicama i natjecateljima!