UNIZG i UNIOS neporažene momčadi nakon tri kola UniSportHR Futsal lige

Prva tri kola UniSportHR Futsal Lige, našeg najprestižnijeg i najgledanijeg natjecanja, odigrana su 10. - 12. siječnja u Zagrebu. Gledatelji u SD Martinovka i preko našeg YouTube kanala imali su prilike vidjeti 12 utakmica fantastičnog futsala, s atraktivnim potezima i fair play igrom. Tko nije imao priliku gledati, sve saznati može iz našeg presijeka u nastavku.

1. KOLO

Viceprvaci sa prošlogodišnjih UniSport Finalsa, studenti Sveučilišta J.J. Strossmayer u Osijeku otvorili su turnir protiv uvijek neugodne momčadi Tehničkog veleučilišta u Zagrebu. Prvi gol u ovosezonskoj Ligi postigli su studenti iz Zagreba, no ubrzo je uslijedila serija Osijeka pa je TVZ-u jedino preostalo s dva gola smanjiti prednost na 3:5.

Trebalo je malo vremena studentima Veleučilišta Edward Bernays, aktuelnim nacionalnim prvacima, da se uigraju u svom prvom susretu protiv Sveučilišta Sjever. Tek od 13. minute uhvatili su ritam i u vrlo kratkom vremenu postigli četiri gola za veliko vodstvo na poluvremenu. Još četiri komada dodali su u nastavku te upisali prvu pobjedu od 8:0.

Uvjerljivi su bili i studenti Sveučilišta u Zagrebu protiv Veleučilišta Lavoslav Ružička u Vukovaru. Iskusna i uigrana ekipa iz Zagreba nedavno se penjala na najviši tron EUG Lodz 2022 pa vjerujemo kako visoke ambicije imaju i za Futsal Ligu. Ravnomjerno su golove podijelili među igračima startne petorke i onima s klupe za visoku pobjedu 10:2 i prve bodove na turniru.

Uzbudljivi susret momčadi iz Dalmacije - Sveučilita u Splitu i Sveučilišta u Zadru završio je 8:6 u korist Splićana. Dobro su otvorili susret i prvih 15 minuta čuvali 2:0, no tada se bude Zadrani, koji do kraja prvog dijela izjednačuju na 2:2. Od početka drugog dijela krenula je golijada s obje strane, prvo UNIST-a do 7:2, zatim UNIZD-a do 7:6 nekoliko minuta prije kraja koji ulijevaju nadu. Ipak, pobjeda odlazi u Split, a pohvaliti ćemo i Karla Kovačića iz njihovih redova s četiri pogodaka u ovoj utakmici.

2. KOLO

Odličan futsal, manja gol razlike i derbi prvaka obilježili su drugo kolo, a sve je započelo susretom Tehničkog veleučilišta u ZagrebuSveučilišta Sjever. Uspavanost kod protivnika odlično iskorištavaju igrači TVZ-a pa dvije lopte ‘spremaju’ u gol u prvom dijelu, dvije u drugom za pobjedu 4:2

Kada smo spomenuli derbi prvaka, mislili smo na utakmicu između Sveučilišta u ZagrebuVeleučilišta Edward Bernays, prvaka na EUG Lodz 2022 i prvaka s UniSport Finalsa 2022. Nervoza i želja osjećali su se u zraku, a led su probili studenti UNIZG-a zahvaljujući odličnoj pripremi (koju možete vidjeti na našem TikTok profilu) i čvrstoj obrani. U prvom dijelu Bernays je uspio poentirati jedino iz deseterca, u drugom pridodati još jedan, dok su raspoloženi Zonjić (x2) i Kovačić (x2) s druge strane donijeli slavlje svojoj ekipi za 5:2.

Bez prevelikih problema slavili su studenti Sveučilišta u Splitu protiv Veleučilišta Lavoslav Ružička u Vukovaru. Početak i kraj utakmice obilježio je po jedan pogodak Vukovarčana, dok su period igre između dominirali Splićani za konačnih 4:2

Nakon teškog susreta protiv Splita, ni drugo kolo Futsal lige nije naklono za studente Sveučilišta u Zadru. Ovoga su puta snage odmjerili protiv Sveučilišta J.J. Strossmayera u Osijeku te iako su pružili odličan otpor, susret završavaju bez bodova. Stalna izjednačenja i izmjene vodstva odigrala su tokom cijelog susreta, a Osijek se tek kasno u drugom poluvremenu odvaja nakon izjednačenja 4:4.

3. KOLO

U jednosmjernoj utakmici od gotovo prve do posljednje minute, studenti Sveučilišta u Zadru pokazali su svu svoju raskoš i upisali prve bodove protiv ekipe Tehničkog veleučilišta u Zagrebu. Zadrani su slavili s visokih 10:3 te pokazali da i dalje dišu za vratom prošlogodišnjoj ‘velikoj četvorci’.

Jedno od zanimljivijih susreta ovog kola bio je slavonski derbi VEVU-a i UNIOS-a, u kojem Vukovarčani startaju snažno, puni motivacije za prve bodove. Prvi put su loptu spremili u mrežu u 2. minuti, u 9’ su dodali drugi, ali onda početkom drugog dijela Osječani uzimaju stvar u svoje ruke, prvo stižu pa potom prelaze u vodstvo. Konačan rezultat pokazivao je 3:5 uz treću pobjedu Osijeka te treći poraz Vukovara.

Titulu najzanimljivijeg susreta ovog kola dat ćemo utakmici Veleučilišta Edward BernaysSveučilišta u Splitu, koja je prva u ovosezonskoj Futsal Ligi završila izjednačenjem. Čvrste i iskusne ekipe s obje strane po jednu su priliku ostvarili u prvom dijelu te još po jednu drugom poluvremenu za podijelu bodova i 2:2.

Maksimalni učinak na turniru uz UNIOS ostvarili su i studenti Sveučilišta u Zagrebu, a u trećem kolu slavili su protiv Sveučilišta Sjever. O utakmici koja je završila 20:0 ne moramo puno govoriti, studenti Zagreba potpuno su dominirali, a prednjačio je Neven Zonjić sa 6 pogodaka.

Nakon tri odigrana kola na turniru u Zagrebu, UNIZG i UNIOS za sada su jedine neporažene ekipe Futsal lige. Četvrto i peto kolo očekuje nas 28. veljače  - 01.ožujka u Osijeku, a posljednje šesto i sedmo kolo igrati će se 12. - 13. travnja 2023. u Splitu. Najbolje četiri plasirane momčadi nakon ovih sedam odigranih kola osigurat će plasman na nacionalnu završnicu sveučilišnih sportskih natjecanja - UniSport Finals.

Kompletnu UniSportHR Futsal ligu pratimo na našem UniSport TV YouTube kanalu te FacebookuInstagramuTikToku.