Kompletirano svih sedam kola UniSportHR Futsal lige, iduća stanica - UniSport Finalsi

Posljednja dva kola UniSportHR Futsal Lige, našeg najprestižnijeg i najgledanijeg natjecanja, odigrali smo 12. i 13. travnja u Splitu, točnije u SC Gripe. Odličnim nastupima kroz sedam kola lige, UniSport Finalse osigurali su studenti Sveučilišta u Zagrebu. Sveučilišta u Splitu, Veleučilišta Bernays i Sveučilišta J.J. Strossmayer u Osijeku.

6. KOLO

U ulozi domaćina posljednja dva kola, futsal reprezentacija Sveučilišta u Splitu ozbiljno je shvatila svoj zadatak te visokom pobjedom 0:11 nad TVZ-om potvrdila svoj plasman na ovosezonskoj završnici UniSport Finals. Kao strijelci su se istakli Karlo Kovačić (s impresivnim hat-trickom u samo tri minute) i Ivan leko i Alen Marić s po dva pogotka.

U srazu ekipa s vrha tablice UNIOS i UNIZG imali smo priliku gledati fantastičnu predstavu i čvrstu utakmicu, a Zagreb je slavio s visokih 4:9. Usprkos dobrim pokušajima, Osječani su ozbiljno zaprijetili tek u drugom dijelu, kada su i postigli sva četiri zgoditka (od 25. minuta).

Rezultatski najneizvjesniji susret bio je onaj između Sveučilišta u Zadru i Sveučiišta Sjever, a slavili su sjeverci s minimalnom prednošću. Do konačnih 7:8 najviše su vukli Oštarjaš i Dedžek, dok su kod Zadra najviše poslova odradili Malbašić i Šarin s po tri pogotka.

Aktualni nacionalni prvaci - momčad Bernaysa, sigurno je i bez velike dileme slavila protiv reprezentacije Veleučilišta Lavoslav Ružička u Vukovaru. Golove su za konačnih 5:0 međusobno podijelili Luka Bjelić i Filip Novak te donijeli korisne bodove na putu do UniSport Finalsa.

7. KOLO

Nakon što su studenti BERN-a pobjedom zatvorili preptosljednje kolo, na isti su način otvorili i ono posljednje, sedmo kolo UniSportHR Futsal Lige. Ovoga puta sigurni su bili protiv predstavnika Tehničkog veleučilišta u Zagrebu u klasičnom zagrebačkom derbiju. Prvi dio obilježila su tri vezana pogotka Bjelić i 2x Šulentić (u tri minute razmaka), u drugom poluvremenu pao je po jedan gol sa svake strane za konačan rezultat 4:1.

U derbiju začelja između dvije momčadi bez bodova, slavili su studenti VEVU-a. Iako su Vukovarčani dobro otvorili utakmicu i pogotkom Petaka poveli, Sjeverci se brzo vraćaju u susret - u prvom poluvremenu izjednačuju na 1:1, a u nastavku mrežu dva puta golovima drmaju Oštarjaš i Dežđek za prvu pobjedu ove ovosezonske lige.

UNIZG je napunio mrežu Sveučilišta u Zadru čak 13 puta u trećem susretu sedmog kola te će put UniSport Finalsa s prvog mjesta na tablici. U strijelce se upisala gotovo cijela momčad, a zanimljiv je podatak da su na cijelom turniru imali omjer od fascinatnih 68 zabijenih i samo 13 primljenih pogodataka. Momčad UNIZD-a nije izborila plasman na završnicu.

Studenti iz Splita još jednom su odigrali odličnu partiju i na dobro poznatom terenu slavili protiv reprezentacije Sveučilišta u Osijeku, rezultatom 5:3. Čvrsta utakmica obilovala je atraktivnim potezima, dobrim pokušajima, ali i nekoliko žutih kartona. UNIST je s tri pogotka u prvom dijelu (Grubišić, Kovačić, Vlafović) osigurao dobar zalog za nastavak, a poslije su s 5:0 naizgled potopili nade Osijeka. Kratko uzvraća UNIOS pri samom kraju (pogotci Draguna i 2x Špionjaka, u posljednje tri minute susreta), a susret je završio s konačnih 5:3.

Na UniSport Finalsima dobro poznate četiri momčadi

Studenti Zagreba i Splita iza sebe imaju zaista odličan turnir završivši ga bez poraza - međusobno imaju remi, a UNIST je neriješeno igrao i protiv BERN-a. Pohvale za dobro odigran turnir idu i studentima Veleučilišta Bernays, još samo dva-mjeseca-aktualnim nacionalnim prvacima. Oni su zauzeli črvstu treću poziciju, uz samo jedan poraz te će na Finalsima imati priliku braniti svoju titulu. Nakon odličnog starta i prve pozicije na tablici, Osječani nisu skupili bodove na onim najtežim ispitima te na kraju u Poreč putuju s četvrte pozicije (4 pobjede i 3 poraza).

“Teška utakmica protiv Osijeka, iako smo imali dobru prednost na poluvremenu. Ne mogu reći smo se potpuno opustili, ali igrali smo malo slobodnije pa se prednost poslije s 5:0 smanjila na 5:3. Do kraja je onda bilo poteza za uživanje. To je momčad s kojom se susrećemo u Finalsima i koja nas je prošle godine izbacila u polufinalu tako da vjerujem da će biti teško, ali mi spremamo se za to”, izjavio je student UNIZG-a Borna Kušlan.

“U posljedna dva kola upisali smo pobjede, što nam je i bio cilj, jer smo nakon ona dva remija tražili što bolji plasman za UniSport Finalse. Kao i uvijek, idemo po titulu i iskreno vjerujem da s ovom momčadi, našom igrom i zalaganjem na terenu možemo vratiti pehar u vitrinu UNIST-a nakon 2014. godine”, poručio je igrač Splita, Mate Vrdoljak.

Ne smijemo zaboraviti niti predstavnike Sveučilišta u Zadru, Tehničkog veleučilišta u Zagrebu, Sveučilišta Sjever i Veleučilišta Lavoslav Ružička u Vukovaru, kojima također čestitamo na nastupima i fair playu. Iako ove godine ne putujemo zajedno na Finalse, nadamo se da ćete nas pratiti putem digitalnih kanala, a vrlo brzo stići će nam i nova sezona!

Sve mečeve UniSportHR Futsal lige mogli ste pratiti na našem službenom YouTube kanalu UniSportTV, a behind-the-scenes trenutke na Instagram i TikTok kanalu @unisporthr.