Studenti Splita još jednom u pohodu na UniSportHR Futsal titulu

Pretposljednje futsal kvalifikacije održane su 13. studenog u Sportskom Centru Gripe Split, a iz regije Jug su kao sigurni pobjednici izašli studenti Sveučilišta u Splitu.

Učinili su to zahvaljujući visokom pobjedama u obje utakmice - prvo su turnir otvorili pobjedom na Sveučilištem u Zadru s nevjerojatnih 0:11, a zatim se razigrali i protiv Sveučilišta u Dubrovniku za konačnih 8:2 te tako potvrdili status favorita ove regije.

Najneizvjesniji susret bio je onaj za drugu poziciju koja vodi u elitno kolo kvalifikacija u kojem su momčadi UNIDU i UNIZD dali sve od sebe za još jednu priliku. Momčad Dubrovnika povela je na iznenađenje te na semaforu imala 2 gola prednosti u prve dvije minute. Zadrani vraćaju sa dva brza pogotka Mate Šarina (4’ i 5’) koji ih vraća u susret, a nakon toga Malbašić povisuje na 3:2, da bi Iveljić dvije minute prije kraja prvog dijela eurogolom sa svoje polovice zabio u same rašlje za 4:2. U drugom poluvremenu nastavile su se odlične igre s obje strane - UNIZD je postigao još dva pogotka, prvo nespretan autogol osam minuta prije kraja susreta, a zatim i topovski udarac Iveljića, da bi UNIDU još do kraja jedino smanjio za konačnih 5:4.

“Po meni bi današnje utakmice trebale biti nekakav uvod za naredni period, odnosno Ligu koja nas očekuje. Ciljamo u regularnom dijelu na prvo mjesto i odlazak na Finalse, a tamo, nadam se, nakon toliko godina suše, donijeti kući to zlato. Nas prati ta ‘kletva’ četvrtog mjesta na završnici te iako smo 100 000 stvari promijenili i pokušali novo nešto, taj dugoočekivani rezultat nikako da dođe. Želja nam je svima i motivirani smo 100% da donesemo ove godine medalju, naravno najsjajniju. Siguran sam da će svaki pojedinac dati najviše od sebe da taj cilj ostvarimo”, prokomentirao je na kraju dana Karlo Kovačić, jedan od glavnih aktera splitske ekipe.

Ukoliko vas zanimaju detalji svih susreta, skinite našu aplikaciju UniSport Digital te provjerite akcije, komentare i statistike sa samog terena. Ono što je sigurno je da VEVU, UNIN, i UNIST igraju UniSportHR Futsal ligu ove sezone, a preostalo nam je da 20. studenog saznamo i top momčad regije Centar.