UniSport Futsal (Regija Istok): Studente iz Osijeka, Vukovara i Slavonskog Broda gledat ćemo u nastavku natjecanja

Nakon UniSport Futsal kvalifikacija Regije Sjever , gdje je plasman u UniSport Ligu izborilo Sveučilište u Sjeveru, a dodatne kvalifikacije Tehničko veleučilište Zagreb, 14. i 15. prosinca kvalifikacije je igrala i Regija Istok. Poprište zanimljivih utakmica bila je Dvorana Brod u Slavonskom Brodu, a susrele su se ekipe Sveučilišta u Slavonskom Brodu, Sveučilišta J.J. Strossmayer u Osijeku, Visoka škola Ivanić-Grad te Veleučilište Lavoslav Ružička u Vukovaru.

Brođani raspucani za prvu pobjedu nad Visokom školom Ivanić-Grad

Agresivno su krenuli u prvu utakmicu prvog kola studenti Sveučilišta u Brodu pokušajima Kovačevića i Nikolića, a trud je stigao na naplatu polovinom četvrte minute golom Stahovića na asistenciju Panijana. Vrlo brzo se i Panijan upisuje u strijelce te on i Bulaja kombinirano podižu na čak 4:0. Nije da nisu pokušavali igrači Ivanić-Grada, jesu i to dobrim udarcima Brkića i Šulentića, ali lopta nije htjela u gol. S druge strane, protivnici su nanizali još četiri komada (Bulaja, Stahović i dva puta Budeš) te mirno otišli na odmor.

Drugo poluvrijeme donijelo je nešto više uzbuđenja. Sve je započeo Toni Šetić na asistenciju Žagara (VŠIG) za prvi gol njihove ekipe. Studenti Slavonskog Broda vraćaju zatim na svoj ritam igre, a golove pospremaju Nikolić, Kovačević i još dva puta Panijan. Svoju je šansu za drugi gol Visoke škole Ivanić-Grad pronašao Čunija, a onda Verić i Bulaja (UNISB) stavljaju ‘točke na i’ za konačnih 14:2.

Atraktivno između VEVU-a i UNIOS-a

Na početku druge utakmice prvog kola futsaleri Veleučilišta Lavoslav Ružička uspjeli su na prepad uhvatiti protivnike sa Sveučilišta J.J. Strossmayer u Osijeku te za minutu i pol na kontu već imati dva gola (Škarica i Cerovski). Primoralo je to trenera Osječana da napravi izmjene i posloži ekipu, a nakon par neuspjelih udaraca Božića i Bertića, u šestoj minuti zabija Pranjić, a onda i još jednom 40-ak sekundi kasnije. Pri neriješenom rezultatu 2:2 zaigrao se jedan drugačiji i nervozniji futsal, a tik pred prvo poluvrijeme za Osijek zabija Zdelar na asistenciju Šalaja te svojoj ekipi omogućuje minimalnu prednost.

U dobrom ritmu nastavlja Osijek i u drugom poluvremenu te pogodak postiže Špionjak. Onda je uslijedila unakrsna vatra Škarice (VEVU), Damjanovića (UNIOS), Jurišića (UNIOS) te ponovno Škarice (VEVU). Iako su se Vukovarčani odlično nosili kroz cijelu utakmicu, pobjedu ipak odnosi Sveučilište J.J. rezultatom 6:4. Zanimljiv podatak iz statistike je da su studenti Sveučilišta u Osijeku uputili čak 48 udaraca tokom utakmica (uz čak 18 blokiranih šuteva) naspram 31 udarca VEVU-a, od toga jednu pogođenu stativu.

Sveučilište J.J. Strossmayer u Osijeku sigurno protiv domaćina iz Broda

Prva utakmica drugog kola ponudila nam je susret do tada neporaženih ekipa Sveučilišta u Osijeku i domaćina Sveučilišta u Slavonskom Brodu. Dugo su se ispitivali na terenu, probali s akcijama koje su završile u bloku ili rukama protivničkih vratara, a onda je jedini gol u poluvremenu postigao igrač Sveučilišta u Osijeku Damjanović pogotkom u 13. minuti, a na asistenciju Špionjaka.

Po drugi puta Špionjak je kreirao situaciju suigraču, ovog puta Pediću, na startu drugog dijela. Na 3.0 podiže Damjanović uz pomoć Draguna, a zatim se i sami asistenti Špionjak i Dragun upisuju u strijelce. Posljednja dva gola na utakmici postigli su studenti Sveučilišta u Slavonskom Brodu - prvo autogol, a zatim i stvarni gol Panijana za konačnih 1:6 na semaforu.

VEVU pobjedom na Visokom školom Ivanić-Grad vratio nadu u dodatne kvalifikacije

Već poznati po ‘blitzkrieg’ načinu igre, krenula je ekipa Veleučilišta u Vukovaru u prvih nekoliko minuta izrazito agresivno, a na startu treće minute vodili su 1:0 golom Varge. U osmoj minuti Jendrašić iz odlične tranzicije i ukradene lopte zabija za drugi pogodak, a onda se bude studenti Visoke škole Ivanić-Grad te u vrlo kratkom vremenu upisuju izjednačuju (prvo gol Žagara na asistenciju Đogaša, zatim Brkić na dodavanje Šulentića). Možda prijelomni trenutak utakmice dogodio se u 15. minuti kada je Teo Brkić (VŠIG) zaradio crveni karton i njegova, sada oslabljena ekipa, nije mogla protiv ofanzivnih igrača VEVU-a.

Zabijali su Cerovski, Varga i Milovanović u prvom dijelu, a u nastavku Jandrešić, i dva puta Stuparić prije nego je David Čuni (VŠIG) prekinuo tu seriju u 24. minuti za 3:8. Vukovarčani su s atraktivnim potezima do kraja utakmice prirodali još šest komada, a s jednim im tijelom pomaže igrač Visoke škole Ivanić-Grada u najboljim namjerama da sačuva svoja vrata. S druge strane, David Čuni krade loptu i zabija četvrti gol svoje ekipe, a do kraja mu se s još jednim pridružio Luković za 5:15 na semaforu.

Kartu za elitno kolo kvalifikacija uzeli studenti Sveučilišta u Brodu i Veleučilište Lavoslav Ružička u Vukovaru

Prva utakmica trećeg kola bila je između ekipa koje su obje izborile kartu za elitno kolo kvalifikacija. Ipak obje su strane u utakmicu krenule nervozno, čvrsto uz puno prekršaja i nerealiziranih pokušaja. Težak zadatak imali su vratari na oba gola jer su prilike pljuštale sa svih strana, a prvi su poveli studenti Sveučilišta u Brodu kontrom i golom Grbeše. Taj je pogodak istinski ‘probio led’ jer ostatak utakmice Brođani odrađuju rutinski uz pogotke Kovačevića te dva komada Panijana i Nikolića. Posljednji trzaj Vukovarčani su dali u posljednjoj minuti kada je na dodavanje Varge pogodio Katušić, ali sveukupno im je bilo dovoljno da kao najbolji trećiplasirani svih regija idu u nastavak.

Nakon cjelokupnog dana nastupe je prokomentirao trener Slavonskog Broda, Damir Rukavina: “Prvog dana smo imali utakmicu protiv nešto slabije ekipe Ivanić-Grada. Momci su dobro odradili, poštivali dogovore i uzeli bitna tri boda. Sutradan nas je prvo čekala ekipa Sveučilišta u Osijeku i utakmica u kojoj smo se dobro držali prvo poluvrijeme, u drugome igrom pali. Nismo mogli pružiti više na tom meču i protivnici odnose zasluženu pobjedu. U posljednju utakmicu ušli smo s nešto straha nakon poraza 6:1, ali momci su još jednom dobro reagirali i imali pravi pristup te je ta utakmica zaslužna da idemo u dodatne kvalifikacije. Naš cilj i jeste bio drugo mjesto u grupi tako da mogu reći da smo cilj ispunili, a sljedeći je plasman na UniSport HR Futsal Ligu. Želimo ponoviti prošlu godinu kada smo bili dijelom Lige, a onda vidjeti možemo li s trenutnim rostrom možda i tamo napraviti iskorak. Idemo korak po korak”, zaključio je trener UNISB.

Sveučilište u Osijeku potvrdilo status favorita u utakmici s Visokom školom Ivanić-Grad

Kod konačnog rezultata 28:1 na kraju utakmice nema se što puno za reći. Od početka do kraja studenti iz Osijeka igrali su za cilj - prvo mjesto u Regiji i direktan plasman u UniSport HR Ligu. Sada kada su ostvarili svoj naum, vjerujemo kako će i tamo biti ozbiljni konkurenti te napadati sam vrh.

Josip Šalaj, inače kapetan osječke sveučilišne reprezentacije te igrač-trener na ovim susretima, srećom je bio raspoložen za podijeliti kratke dojmove nakon uspješna dva dana: “Mislim da imamo ekipu punu potencijala, koja uz kvalitetan rad može napraviti vrlo dobre rezultate. Najteži protivnik u tri utakmice bio nam je VEVU. S obzirom da imamo da imamo dosta novih igrača tu smo utakmicu bili još u nekom ispitivanju, u grču, a najbitnije je da smo izvukli pobjedu. Poslije je sve bilo lakše, ali nećemo izricati neku pretjeranu euforiju, ostajemo na zemlji. Mislim da je našem Sveučilištu mjesto na UniSport HR Ligi i sada smo ostvarili taj prvi cilj, prvu stepenicu. Nadam se da ćemo biti dostojan konkurent u tom zaista jakom natjecanju uz što bolji plasman, naravno”.