UniSport Nogomet - Vis, 3.- 5. lipnja 2016.

Proteklog je vikenda otok Vis bio pravi UniSport otok, okupivši preko 150 studenata nogometaša s 6 visokoškolskih institucija, koji su sudjelovali na UniSport HR prvenstvu u nogometu.

U muškoj konkurenciji sudjelovalo je 6 ekipa koje su ždrijebom bile podjeljene u dvije skupine:

A-skupina:
1.Sveučilište u Zagrebu
2.Veleučilište L.Ružičke u Vukovaru
3.Sveučilište u Splitu

B-skupina:
1.Sveučilište J.J.Strossmayera u Osijeku
2.Veleučilište VERN
3.Sveučilište Sjever

U ženskoj su konkurenciji sudjelovale 4 ekipe koje su bile ždrijebom podjeljene u dva polufinalna para:
1.polufinale: Sveučilište u Osijeku : Veleučilište u Vukovaru
2.polufinale: Sveučilište u Zagrebu : Veleučilište VERN

Najvažnija sporedna stvar na svijetu i u Hrvatskoj je napokon je zaživjela kao studentski sport pa našim nogometašima želimo dobrodošlicu u UniSport. Ovo izvrsno prenstvo dokaz je da  je organizacijom Europskih sveučilišnih igara studentski sport u Hrvatskoj dobio novi impuls te UniSport natjecanja postaju sve masovnija i kvalitetnija.